Havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte tatil planları da gündemin ilk sıralarındaki yerini yavaş yavaş almaya başladı. Yaz aylarının yanı sıra, bahar aylarında da seyahat tutkunları için Avrupa’da görülecek bir çok yer mevcut. Bu yerler arasında bir çok popüler alternatif olmakla birlikte sizler için derlediğimiz bu liste ile birlikte seyahat planınıza farklı bir yorum getirebilirsiniz.

Önerilerimiz arasında olan Aarhus ve Lille kültürseverler için bulunmaz bir nimettir. Tercihiniz müzelerden yana ise Barselona ve Malta sizini için birer iyi alternatif olacaktır.  Huzurlu bir tatil tercih edenler içinse Como Gölü görülmeye değer doğası ile ön plana çıkmaktadır.

İşte baharda aylarında Avrupa seyahati planınıza farklı bir yorum katacak 5 alternatif;

1. Como Gölü – İtalya

Milano’nun yakınında, İtalya’nın ise kuzeyinde bulunan Como Gölü, İtalya’da görülmesi gereken doğal bir cennet. Romalılardan bu yana popülerliğini devam ettiren Como Gölü seyahatiniz esnasında, bir çok köyü de görme şansını elde edeceksiniz. Bu köylerden Bellagio ve Varenna’da ise ortaçağ kalıntılarına rastlamanız ve tarihe tanıklık etmeniz mümkündür.

Como Gölü etrafında bulunan diğer kasabalar ise Como, Tremezzo, Menaggio, Lecco, Nesso’dur. Kasabalar arası ulaşım, hem karayolu hem de tekneler vasıtası ile sağlanmaktadır.

Como Gölü, eşssiz doğal güzelliklerinin yanı sıra, ultra lüks evleri ile Dünyanın en pahalı evlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Como Gölü kıyısında evi olan ünlüler arasında George Clooney ve Madonna da bulunmaktadır.

2. Lille – Fransa

Bu büyüleyici Avrupa kenti, Paristen sadece 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Lille, mükemmel atmosferi dışında sanatseverler için heyecan verici bir şehirdir. Bahar aylarında, Lille’nin arnavut kaldırımlı sokaklarında gezinmek emin olun size keyif verecektir. Paris’in karmaşasından sıkılan seyahatseverler için Lille’nin nispeten daha sakin atmosferi güzel bir tatil alternatifi olacaktır.

3. Barselona – İspanya

Barselona, Madrid’ten sonra İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. Katalonya bölgesini başkenti olan Barselona, ününü plajlarına ve şehrin eşssiz mimarisine borçludur. Barselona, dağ ve deniz arasına kurulmuş ve müthiş bir denge bulmuştur. 1992 Olimpiyatları öncesinde yenilenen şehir, İspanya’nın en kozmopolit, modern ve avangard şehri olma ününü de taşımaktadır.

Bahar aylarında yapacağınız Barselona seyahati ile, Costa Dorada plajlarının altın renginin tadını çıkartabilir. Gaudinin eserlerini görerek eşsiz mimarinin zevkine varabilirsiniz.

4. Aarhus – Danimarka

Danimarka’nın ikinci büyük şehri Aarhus için Kopenhag’ın gölgesinden çıkma zamanı geldi. Bir liman şehri olan Aarhus, liman ticareti ile ün yapmıştır. Modern ve tarihi mimari açısından bir çok örnek bulabileceğiniz şehirde, aynı zamanda Amsterdam benzeri kanalları da görebilirsiniz.

Son zamanlarda popülerliğini artıran şehir, yeme-içme açısından da kaliteli alternatifler sunmaktadır. 2017 kültür başkentliğine ev sahipli yapan Aarhus bu sene popülerliğini daha da artıracak gibi duruyor.

5. Malta

Küçük bir Avrupa adası olan Malta, Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin By The Sea isimli filmi ile ekranlarda daha fazla zaman bulması ile birlikte popülerliğini günden güne artırmaya devam etmektedir.

Malta seyahati planlarınız arasında ise, bu seyahatiniz esnasında Malta’nın eşsiz plajların keyfini çıkarırken hem de adanın tarihi sokaklarında gezintiye çıkabilirsiniz. Genellikle Haziran ayından itibaren kalabalıklaşmaya başlayan adayı, daha sakin bir zamanda ziyaret etmek isterseniz Mayıs ayı sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

 

Yorum Yap

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...